איך לבחור נעלי ריצה בלי למדוד

קניית נעליים באינטרנט היא אחת הדרכים הקלות והמשתלמות לקנות נעליים. למעשה כ 53% מהקניות באינטרנט הן של ביגוד והנעלה. זהו נתון מסקרן לאור העובדה שברכישה באינטרנט על הרוכש לבחור את הנעליים המתאימות מבלי למדוד אותן. עם זאת, לרצים כמובן זו בשורה של ממש לאור התדירות הגבוהה של שחיקת נעלי הריצה והצורך בקניה של נעליים חדשות.

לכן, כדי לעזור לכם ליהנות מהחוויה של קניית נעליים באינטרנט, הכנו מדריך קצר שיעזור לכם לבחור את נעלי הריצה המומלצות עבורכם בשלושה שלבים קלים.

בחרו נעל המתאימה לסביבת הריצה שלכם

 • נעלי ריצת כביש – מיועדות לאצנים הרצים על דרכים סלולות או על המדרכה. הן קלות משקל וגמישות, עם סוליה חיצונית חלקה.
  נעלי ריצת כביש
 • נעלי ריצת שטח – מיועדות לאצנים שרצים על דרכים לא-סלולות, למשל בסביבה הררית או על שבילי כורכר. הנעליים מעוצבות לעמידות, להגנה ולאחיזה טובה בשטח והן בעלות סוליה חיצונית שעליה זיזים.
  נעלי ריצת שטח
 • נעליים משולבות (All-terrain) – מיועדות לאצנים המשלבים ריצת כביש וריצת שטח במסלול שלהם. הן דומות לנעלי ריצת שטח, עם הבדל מרכזי בולט: הסוליה החיצונית משלבת את הזיזים האוחזים בשטח יחד עם עמידות בפני שחיקה הנחוצה בעת ריצת כביש.
  נעלי ריצה משולבות (All Terrain)

בדקו מה צורת כף הרגל שלכם כדי לדעת איזה סוג תמיכה דרוש לכם

האנטומיה של כף הרגל משתנה מאדם לאדם, כך שלאנשים שונים צורות צעד שונות. חשוב להכיר אותה כדי לדעת איזה סוג נעליים יתאים עבורכם. כדי לבחור את הנעליים הנכונות, אנו ממליצים לכם לברר מה גובה הקשתות שלכם. תפקידן של קשתות כף הרגל הוא לבלום זעזועים ולדאוג לגמישות וליציבות צעדיכם. כאשר הן גבוהות או נמוכות מדי יש צורך בנעליים שיספקו להן תמיכה מתאימה למניעת פציעות.

כדי לבדוק מה גובה הקשתות שלכם ניתן לבצע את "המבחן הרטוב":

 1. מלאו כלי שטוח במים
 2. הניחו את כף הרגל בפנים
 3. הוציאו אותה והצמידו לשקית נייר או לפיסת קרטון למספר שניות
 4. הרימו את הרגל ובחנו את התוצאות
  size-blog-legs

קשת כף הרגל שטוחה, הידועה גם כפלטפוס – למבנה זה מומלצות נעליים מייצבות המספקות תמיכה לכף הרגל.
קשת כף הרגל בינונית – הצורה הנפוצה ביותר. לקשת בינונית ניתן להתאים כל נעל ריצה ניטרלית.
קשת כף הרגל גבוהה – נחשבת לתצורה נדירה. לקשת גבוהה מומלץ להתאים נעליים ניטרליות ומרככות.

מצאו את המידה המדויקת של רגלכם

כל צרכן של נעליים (במלים אחרות, כולנו) רוצה שהנעל תתאים לו בדיוק, ובחירת המידה הנכונה היא גם חיונית לנוחות ולבריאות של כף הרגל. לכן, גם אם אתם כבר יודעים מה מידת הנעליים שלכם, אנו ממליצים לכם לערוך בדיקה מחודשת באמצעות ההוראות הבאות:
size_blog_blog--roy's-leg

 1. מומלץ לבצע את המדידה בשעות אחר הצהריים או בערב, כיוון שכפות הרגליים מתרחבות מעט במהלך היום
 2. מומלץ למדוד את שתי כפות הרגליים ולהשתמש במידת הרגל הארוכה מביניהן
 3. הניחו את כף רגלכם על דף וסמנו את מיקומם של קצות הבהונות ושל קצה העקב. לאחר מכן, קחו סרגל ומדדו את המרחק בין שני הסימנים – זוהי מידת הנעל בסנטימטרים.
 4. כעת היכנסו לאתר, מצאו את הנעליים בהן אתם מתעניינים ולחצו על טבלת המידות – כאן תוכלו להמיר את התוצאה בסנטימטרים למידת הנעל המתאימה עבורכם
 5. אם לאחר ההמרה קיבלתם תוצאה הנמצאת בין שתי מידות, אנו ממליצים לבחור במידה הגדולה מבין השתיים

אך מה אם, אחרי כל הבדיקות והמדידות, הנעליים שהזמנתם בכל זאת אינן מתאימות? אין בעיה – קונים נעליים ב shoesonline ונהנים משירות החלפה חינם עם שליח עד הבית, עד 90 יום מרגע הרכישה.

עכשיו, כאשר אתם יודעים את קטגוריית הריצה, אופן התמיכה ומידת הנעליים המדויקת שלכם, אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולבחור את הזוג שיתאים לכם כמו כפפה ליד: shoesonline.co.il